Разлика помеѓу преработките на „ФК Шкендија Тетово“

Додадени 93 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
тренер = Шпетим Дуро |
лига = [[Прва Македонска Лига (фудбал)|Прва македонска лига]] |
сезона = [[Прва фудбалска лига на Македонија 2012/2013|2012/2014|2013/2014]] |
позиција = 54<sup>ти</sup> |
шема_лр1=_redshoulders|шема_т1=_blackstripes|шема_др1=_redshoulders |
леварака1=000000|тело1=FF0000|деснарака1=000000|шорцеви1=000000|чорапи1=FF0000|
}}
 
'''ФК Шкендија''' е [[фудбал]]ски клуб од [[Тетово]], [[Република Македонија|Македонија]], формиран во [[1979]] година. Моментално игра во [[Прва Македонска Лига (фудбал)|Првата македонска фудбалска лига]]. Своите натпревари ги игра на [[Градски стадион Тетово|Градскиот стадион]] во Тетово. Клубот е освојувач на Првата лига во сезоната 2010/11.
 
== Надворешни врски ==