Разлика помеѓу преработките на „ФК Силекс“

Додадени 102 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
тренер = Трајче Сенев |
капацитет = 4.500 |
лига = [[ВтораПрва македонска фудбалска лига|ВтораПрва македонска лига]] |
сезона = [[ПрваВтора фудбалска лига на Македонија 2012/2013|2012/2014|2013/2014]] |
позиција = [[Втора македонска фудбалска лига|Втора македонска лига]] 1-ви (промовирани)|
позиција = 12-ти (отпаднати)|
шема_лр1=|шема_т1=|шема_др1=|
леварака1=FF0000|тело1=FF0000|деснарака1=FF0000|шорцеви1=0000FF|чорапи1=FF0000|
}}
 
'''ФК Силекс''' е [[Република Македонија|македонски]] [[фудбал]]ски клуб од [[Кратово]]. Клубот моментално се натпреварува во [[ВтораПрва македонска фудбалска лига|ВторатаПрвата македонска лига]].
 
== Историја ==