Разлика помеѓу преработките на „Квадратна милја“

Одземени 57 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 33 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q232291 (translate me))
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{ПојВрска|Оваа статија се однесува на единица мерка. За поинакво значење, видете [[Квадратна милја (појаснување)]].}}
 
* 4 014 489 600 [[квадратен инч|квадратни инчи]]
* 27 878 400 [[квадратна стапка|квадратни стапки]]
* 3 097 600 [[квадратнаквадратен јардајард|квадратни јарди]]
* 640 [[акр]]и
* 2560 [[руд]]ови