Разлика помеѓу преработките на „Анастас Јанков“

Одземени 46 бајти ,  пред 6 години
Го отстранувам непотребното известување за премногу кратка статија.
(Наведувам извор.)
(Го отстранувам непотребното известување за премногу кратка статија.)
== Наводи ==
{{reflist}}
 
{{Никулец за биографија}}
 
[[Категорија:Дејци на ВМОК]]
302

уредувања