Австрија на Евровизија: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| 14
| 27
| [[Евровизија 2014|2014]]
|-
| [[Евровизија 2014|2014]]
| Conchita Wurst
| "Rise like a phoenix (Conchita Wurst song)|Rise like a phoenix"
| 01
| 169
| 01
| 290
| 01
| 169
|}
 
Анонимен корисник