Австрија на Евровизија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| 14
| 27
| [[Евровизија 2014|2014]]
| Conchita Wurst
| "Rise like a phoenix (Conchita Wurst song)|Rise like a phoenix"
| X
| X
| 01
| 290
|}
 
Анонимен корисник