Австрија на Евровизија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
}}
 
'''[[Австрија]]''' се натпреварува [[Евровизија]] од [[Евровизија 1957|1957]] година па сè до денес. Има победено еднаш во [[Евровизија 1966|1966]]и еднаш во [[Евровизија 2014|2014]] година.
 
 
Анонимен корисник