Разлика помеѓу преработките на „Христо Саракинов“

Додадени 83 бајти ,  пред 7 години
с
с (Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q12298444)
<references />
[[Категорија:Дејци на ВМОК|Саракинов, Христо]]
[[Категорија:Бугарски офицери од Македонија]]
{{Дејци на Македонскиот комитет}}
304

уредувања