Разлика помеѓу преработките на „Mozilla Firefox“

Одземени 150 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
с (oтстранета Категорија:Интернет со помош на HotCat)
| name = Mozilla Firefox
| logo = [[File:Mozilla Firefox wordmark.svg|182px|Mozilla Firefox wordmark]]
| screenshot = <!--Do not change this image to a non-free version (this includes Firefox <= 3.6 for Windows screenshots, and any screenshots containing the Firefox logo). It will be deleted or reverted. -->[[File:Firefox 3.6 ScreenshotFF29_Screenshot.png|300px]]
| caption = Firefox 329.6 displaying [[Википедија|Wikipedia]]'s main page0 on [[UbuntuWindows]].
| caption = Firefox 329.60 во [[Ubuntu]], покажувајќи ја главната страна на [[ВикипедијаWindows]].
| author = Mozilla Corporation
| developer = Mozilla Corporation<br />Mozilla Foundation
1

уредување