Разлика помеѓу преработките на „Стадион Ѓорче Петров“

нема опис на уредувањето
}}
 
'''Стадионот Ѓорче Петров''' е стадион кој се наоѓа во [[Скопje]], [[Република Македонија]]. Моментално на нагонeго настапува екипата на [[ФК Македонија Ѓорче Петров]]. Стадионот има капацитет од 3.000 седишта.
 
{{DEFAULTSORT:Ѓорче Петров}}
Анонимен корисник