17 мај (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1727]] 
|[[Катерина I (Русија)|Катерина I]], руска императоркацарица на Русија.
|-
|valign="top" align="right"|[[1395]] 
|[[Крале Марко]], македонски феудален владетел, крал и легендарен јунак од усното народно творештво.
|-
|valign="top" align="right"|[[1886]] 
|[[Џон Дир]], американскиот инженер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1905]] 
|[[Ламбринос Вранас]], андартски капетан.
|-
|valign="top" align="right"|[[1984]] 
|[[Ирвин Шо]], американски [[раскажувач]] и [[драмски писател]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1985]] 
|[[Нешо Марковски]], македонски новинар.
|}
<noinclude>