Разлика помеѓу преработките на „Марија II“

Додадени 16 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| place of burial = [[Вестминстерска капела]], Лондон
}}
'''Мери II''' ({{lang-en|Mary II}}; {{роден на|30|април|1662}} во {{роден во|Лондон|}}, [[Англија]] - {{починал на|28|декември|1694}} {{починал во|Лондон|}}) била [[кралица на Англија]] ([[1689]]-[[1694]]).
 
== Биографија ==