Разлика помеѓу преработките на „Лешок“

Додадени 34 бајти ,  пред 7 години
* [[Никанор (митрополит)|Никанор]] (р. ок. 1600)- скопски и полошки митрополит
* [[Мирко Спироски]] (р. 3 февруари 1948) - македонски физиолог и редовен професор по имунологија и хумана генетика на Медицинскиот факултет во Скопје.
* [[Ѓокица „Ѓоко“Ѓоко Лазаревски]] (1971 - 2001) - Македонски Херој од Лешок, убиен од терористите на ОНА.
 
== Култура и спорт ==
Анонимен корисник