Разлика помеѓу преработките на „Јохан Фридрих Пфаф“

с
нема опис на уредувањето
с
с
| caption = Јохан Фридрих Пфаф
| birth_date = {{датум на раѓање|1765|12|22|df=y}}
| birth_place = [[Штутгарт]], [[GermanyГерманија]]
| death_date = {{починал на и возраст|1825|4|21|1765|12|22|df=y}}
| death_place = [[Хале]], [[Германија]]