Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Претседатели на МОК“

Нема измена во големината ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[[Зигфрид Едстром]]&nbsp;<small>(1942&ndash;1952)</small>&nbsp;|
[[Ејвори Брендиџ]]&nbsp;<small>(1952&ndash;1972)</small>&nbsp;|
[[мајкл Морис, 3-от Барон КинанинКиланин|Лорд&nbsp;Киланин]]&nbsp;<small>(1972&ndash;1980)</small>&nbsp;|
[[Хуан Антонио Самаранч]]&nbsp;<small>(1980&ndash;2001)</small>&nbsp;|
[[ЖанЖак Рог]]&nbsp;<small>(2001&ndash;сеуште</small>)
|}
<noinclude>[[bs:Šablon:Predsjednici MOO]]