Разлика помеѓу преработките на „Смилковци“

Одземени 12 бајти ,  пред 6 години
с
→‎Историja: ситна поправка
с (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3071242 (translate me))
с (→‎Историja: ситна поправка)
 
== Историja ==
На 12 април 2012, во атарот на селото, на брегот на Смилковското Езеро се случило грозоморното Петкратно[[Убиства убиствокај во Скопје, 2012Смилковци|петкратно убиство ]].
 
== Економија ==
 
589

уредувања