Разлика помеѓу преработките на „Алберто Контадор“

Додадени 50 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
:[[Париз-Ница]] ([[Париз-Ница 2007|2007]], [[Париз-Ница 2010|2010]])
:[[Тирено-Адријатико]] ([[Тирено-Адријатико 2014|2014]])
:[[Трка околу Баскија]] ([[Трка околу Баскија 2008|2008]], [[Трка околу Баскија 2009|2009]], [[Трка околу Баскија 2014|2014]])
:[[Вуелта а Кастилја и Леон]] (2007, 2008, 2010)
:[[Волта ао Алгарве]] (2009, 2010)