Калвинизам: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2.253 бајти ,  пред 8 години
Создадена страница со: Во Швајцарија, реформацијата била распространета најпрвин во Цирих во 1516 год...
(Создадена страница со: Во Швајцарија, реформацијата била распространета најпрвин во Цирих во 1516 год...)
(нема разлика)