Разлика помеѓу преработките на „Александар Турунџев“

с
нема опис на уредувањето
с
с
| родено-име =
| роден-дата = {{роден на|||1872}}
| роден-место = [[Горно Врбени]], {{роден во|Македонија|Отоманска Империја}}
| починал-дата = {{починал на|10|јануари|1905}}
| починал-место = {{починал во|Битола|Македонија|Отоманска Империја}}
| починал-причина =
| познат = војвода на [[Македонска револуционерна организација|ТМОРО]]