Разлика помеѓу преработките на „Александар Турунџев“

с
нема опис на уредувањето
с
с
| деца =
}}
'''Александар Турунџев''' ([[1872]] - [[10 јануари]] [[1905]]) — македонски револуционер, учесник во македонското револуционерно движење, член и војвода на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]].
 
==Првите години==