Хаски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 8 години
poim za haski
с (Bot: Migrating 8 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3244349 (translate me))
(poim za haski)
* [[Сахалински хаски]]
* [[Сибирски хаски]]
{{dog-stub}}abe ne znaete nisto
 
[[Категорија:Раси на кучиња за влечење санки]]
Анонимен корисник