Јарослав Сајферт: Разлика помеѓу преработките

Додадени 108 бајти ,  пред 8 години
portrait
[проверена преработка][непроверена преработка]
(portrait)
 
[[File:Jaroslav Seifert 1981 foto Hana Hamplová.jpg|thumb|Jaroslav Seifert 1981</br> photo Hana Hamplová]]
 
[[Податотека:Jaroslav Seifert 1931.jpg|мини|Сајферт со својата ќерка Јана, 1931 година]]
 
1

уредување