Разлика помеѓу преработките на „Цветници“

Одземени 102 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
Младите невести, девојките и девојчињата со китките во раце пеат и други песни и играат.<ref>''„Зубовце“ од Гале Фиданоски, Скопје 2008 г.''</ref>
 
 
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Христијанство-никулец}}
 
[[Категорија:Христијанство]]
[[Категорија:Христијански празници]]