Разлика помеѓу преработките на „Април“

Додадени 227 бајти ,  пред 6 години
Април е млад коњаник што галопира низ зелените ливади, млада насмеана продавачка на цвеќиња, највеселиот пролетен цвирач...
(Април е млад коњаник што галопира низ зелените ливади, млада насмеана продавачка на цвеќиња, највеселиот пролетен цвирач...)
'''Април''' или '''Тревен''' е четвртиот [[месец]] во годината според [[Грегоријански календар|Грегоријанскиот календар]] и еден од четирите кои имаат 30 [[ден]]а. Април е млад коњаник што галопира низ зелените ливади, млада насмеана продавачка на цвеќиња, највеселиот пролетен цвирач...
 
{{Месеци}}
Анонимен корисник