Разлика помеѓу преработките на „Банско (град)“

Одземени 18 бајти ,  пред 7 години
с
Бришење на "Bansko_centre.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily пора...
с (Бришење на "Bansko_St._Paisiy_Of_Hilendar.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:...)
с (Бришење на "Bansko_centre.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily пора...)
| население = 9 190
| население година = 2006
| слика населено место = Bansko centre.jpg
| грб = Banskogerb.jpg
| област = Благоевградска