Разлика помеѓу преработките на „Софиски универзитет „Св. Климент Охридски““

с
Бришење на "Kliment_Ohridski_Night.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Fastily|F...
с (Бришење на "Sofia-uni-gruev.JPG", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily по...)
с (Бришење на "Kliment_Ohridski_Night.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Fastily|F...)
 
 
 
[[Податотека:Kliment Ohridski Night.jpg|мини|250px|Ректоратот - нокна слика]]
 
Денес СУ има 15 [[факултет|факултети]] и 3 одделенија.