Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Почетен курс (Зачленување)“

с
нема опис на уредувањето
(нова лекција)
 
с
Конечно, само регистрираните корисници можат да станат администратори (уште познати и како сисопи). Ако се регистрирате, не заборавајте го Вашето корисничко име и лозинка. Ако сте склони кон заборавање на овие, пратете си ги на вашата е-поштенска адреса и потврдете ги кога ќе се пријавите за да Ви биде испратена нова лозинка ако ја заборавите моменталната.
 
<div style="float:left; background-color:#f5faff; padding: .2em .6em; border: 1px solid #cee0f2;">'''[http://enmk.wikipedia.org/w/index.php?title=Special:Userlogin&type=signup Кликнете овде за да се регистрирате]'''</div>{{-}}