3 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 219 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{НДН-слика
|слика=James Clark Ross.jpg
|опис=Портрет на Џејмс Кларк Рос од 1834 г.
}}
{{НДН-слика
|слика=JohannesBrahms.jpg
|опис=Јоханес Брамс
}}
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1171]]