18 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1898]] 
|[[Гистав Моро]], француски [[симболизам|симболистички]] сликар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1903]] 
|[[Константин Кирков]], македонски револуционер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1949]] 
|[[Леонард Блумфилд]], американски лингвист.
|-
|valign="top" align="right"|[[1955]] 
|[[Алберт Ајнштајн]], физичар, најистакнат теоретичар на новата епоха во физиката.
|-
|valign="top" align="right"|[[2010]] 
|[[Абу Ајуб ал Масри]], член на [[Ал-Каеда]].
|}
<noinclude>