3 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 39 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1171]] 
|[[Филип од Наблус]], седмиот Голем мајстор на витешкиот ред [[Темплари]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1287]] 
|[[Папа Хонориј IV|Хонориј IV]], римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1862]] 
|[[Џејмс Кларк Рос]], британски поморски истражувач.
|-
|valign="top" align="right"|[[1882]] 
|[[Џеси Џејмс]], американски разбојник (р. 1847).
|-
|valign="top" align="right"|[[1897]] 
|[[Јоханес Брамс]], германски [[композитор]], [[пијанист]] и [[диригент]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1990]] 
|[[Сара Вон]], американска [[џез]] [[пејач]]ка (р. 1924).
|-
|valign="top" align="right"|[[1897]] 
|[[Греам Грин]], англиски [[писател]] (р. 1904).
|-
|}