Малесија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 37 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q12285722)
сНема опис на уредувањето
:''Не се исповетувајтепоистоветувајте ја со азиската држава [[Малезија]].''
[[Податотека:Map of Malesia.png|мини|400п|десно|Карта на Малесија со населените места]]
'''Малесија''' е ридско[[рид]]ско-[[планина|планински]] предел во [[Западна Македонија]], карактеристичен по својата историја, етнологија и култура.
 
== Географија ==