Сињак: Разлика помеѓу преработките

Додадени 37 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{напомена|општината|Сињак (општина)}} {{Инфокутија Планински венец | Range | name=Сињак | nati...)
 
сНема опис на уредувањето
{{напомена|општината|Сињак (општина)}}
{{Инфокутија Планински венец | Range
| name=Сињак<br><small>''{{јаз|el|Άσκιο}}''</small>
| native_name=Άσκιο
| photo=Askio (Siniatsiko) mountain - Ptolemaida, Kozani prefecture, Greece.png
| photo_caption=