Разлика помеѓу преработките на „Лазар Личеноски“

Додаден 181 бајт ,  пред 6 години
с
с
== Надворешни врски ==
* [http://www.blesok.com.mk/tekst.asp?lang=mac&tekst=199&str=2#.UzIhjaKZitg Сликарот Лазар Личеноски:] По повод ретроспективната изложба на Л. Личеноски во Музеј на современата уметност, Скопје, октомври 1998. Галерија Осврти „Блесок“ бр. 14, април-мај, 2000
[http://www.makemigration.com/culture/meni11.php?id=17&submeni=51 Лазар Личеноски: Доајен на македонското современо сликарство]
 
{{нормативна контрола|VIAF=42638238}}