Разлика помеѓу преработките на „Лазар Личеноски“

Додадени 88 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
== Позначајни дела ==
Меѓу позначајните дела на Личеноски се вбројуваат: „Бачила“, „Долап“, „Афионски полиња“, „Охридски рибари“ и многу други.
 
== Поврзано ==
* [[ДСУ „Лазар Личеноски“ - Скопје]]
 
== Наводи ==