Разлика помеѓу преработките на „Лазар Личеноски“

Додадени 438 бајти ,  пред 6 години
с
с
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.blesok.com.mk/tekst.asp?lang=mac&tekst=199&str=2#.UzIhjaKZitg Сликарот Лазар Личеноски:] По повод ретроспективната изложба на Л. Личеноски во Музеј на современата уметност, Скопје, октомври 1998. Галерија Осврти „Блесок“ бр. 14, април-мај, 2000
 
{{нормативна контрола|VIAF=42638238}}