Разлика помеѓу преработките на „Прилог“

Додадени 9 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 67 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q380057 (translate me))
 
4. '''Прилози за количество и степен''' : колку, малку, многу, толку, сосем, доста, неколку, николку, онолку, двојно, тројно, веќе, премногу итн.
Позз
 
{{никулец}}
Анонимен корисник