Разлика помеѓу преработките на „Доменико Чели“

Додадени 133 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
На [[11 септември]] [[2011]] тој го судеше и натпреварот [[ФК Јувентус|Јувентус]]-[[ФК Парма|Парма]], прв на новиот [[Јувентус Стадион]].
 
==Надворешни врски==
*[http://int.soccerway.com/referees/luca-banti/59491/ Доменико Чели] на soccerway
 
==Наводи==