Разлика помеѓу преработките на „Енергија“

Одземени 5 бајти ,  пред 6 години
с
Отстрането уредувањето на 92.53.23.134 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91
с (Отстрането уредувањето на 92.53.23.134 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
==Видови енергија==
 
== Енергија и стефче мевчеенергенси ==
Потрошувачката на енергија и енергенси е составен дел како на секојдневниот живот на поединецот, така и на индустријата и на сите останати сегменти на општеството.
Енергијата ја има во секој дом, училиште, фабрика, стамбен објект односно секаде.