Разлика помеѓу преработките на „Енергија“

Додаден 11 бајт ,  пред 6 години
с (Отстрането уредувањето на 92.53.58.130 (разговор), вратено на последната верзија на Brainmachine)
==Видови енергија==
 
== Енергија и енергенси гомна ==
Потрошувачката на енергија и енергенси е составен дел како на секојдневниот живот на поединецот, така и на индустријата и на сите останати сегменти на општеството.
Енергијата ја има во секој дом, училиште, фабрика, стамбен објект односно секаде.
Анонимен корисник