Разлика помеѓу преработките на „Алберто Контадор“

Додадени 246 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
:[[Светски ранкинг UCI]] ([[Светски ранкинг UCI 2009|2009]])
:[[Вело д’Ор]] (2007, 2008, 2009)
| updated = 415 февруаримарт 2014
}}
 
: 5. [[Милано-Торино]]
: 10. Краен пласман [[Критериум ду Дофине 2013|Критериум ду Дофине]]
;2014
: 1. Етапа 4 [[Тирено-Адријатико 2014|Тирено-Адријатико]]
: 2. Краен пласман [[Волта ао Алгарве]]
::1. Етапа 4
{{Palmares end}}
 
{{Избрана}}
 
{{Лични податоци
{{Persondata
|NAME = Контадор, Алберто
|ALTERNATIVE NAMES = Контадор Веласко, Алберто
|SHORT DESCRIPTION = [[друмски велосипедист]]
|DATE OF BIRTH = 06.12.6 декември 1982
|PLACE OF BIRTH = [[Мадрид]], [[Шпанија]]
|DATE OF DEATH =
|PLACE OF DEATH =
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Контадор, Алберто}}