Владислав Рејмонт: Разлика помеѓу преработките

Одземени 10 бајти ,  пред 8 години
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
{{наводи}}
 
{{Нобелова награда за литература 1901-1925}}
 
[[Категорија:Добитници на Нобелова награда за литература]]