Разлика помеѓу преработките на „Костур (округ)“

Одземен 71 бајт ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
{| class="wikitable"
! Општина !! YPES код !! Седиште (доколку е различно) !! Поштенски код !! Повикувачки бројбр.
|-
| [[Агија Триада]] || 2501 || [[Манјак]] || 521 00 || 24670-81
| [[Нестрам]](Несторио) || 2514 || || 520 51 || 24670-31
|-
| [[ХрупишчаХрупишта]] (Орестида) || 2515 || [[Argos Orestiko]] || 522 00 || 24670-2
|-
| [[Четирок]] (Месопотамија) || 2504 || || 520 50 || 24670-61
|-
! Заедница !! YPES код !! Седиште (доколку е различно) !! Поштенски кодбр !! Повикувачки број
|-
| [[Аренес]] || 2505 || [[Борботско]] || 500 07 || 24670-72
|-
| [[Грамошта (село)|Грамошта]] (Грамос) || 2507 || [[Грамошта (село)|Грамошта]]|| 522 00 || 24670-42
|-
| [[Кастраки (општина)|Кастраки]] || 2510 || [[Косинец]] || 520 50 || 24670-86