Торквато Тасо: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Vasil1234 ја премести страницата Торкуато Тасо на Торквато Тасо)
Нема опис на уредувањето
{{Без извори}}
{{Infobox writer <!-- for more information see [[:Template:Infobox writer]] -->
| name = ТоркуатоТорквато Тасо
| image = Torquato Tasso.jpg
| caption = ТоркуатоТорквато Тасо
| birth_date = {{birth date|1544|3|11|df=y}}
| birth_place = [[Соренто]], [[Кралство Наполи]]
}}
 
'''ТоркуатоТорквато Тасо''' ([[11 март]] [[1544]] - [[25 април]] [[1595]]) — италијански поет.
 
{{никулец}}