Разлика помеѓу преработките на „Reise, Reise“

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
избришана слика
с (Бот Додава: nn:Reise, Reise)
(избришана слика)
'''Reise Reise''' (во превод: ''патување патување)''') е шестиот албум на [[Rammstein]] и е издаден во [[2004]]. Албумот ги има следните 11 песни:
[[Image:Reise Reise.jpg|thumb|160px|Reise Reise постер]]
 
'''Reise Reise (патување патување)''' е шестиот албум на [[Rammstein]] и е издаден во [[2004]]. Албумот ги има следните 11 песни:
 
# Reise, Reise
# Ohne Dich
# Amour
 
 
{{метал-албум-никулец}}
 
[[Категорија:Албуми на Rammstein|Р]]