Куглање на девет кегли: Разлика помеѓу преработките

[проверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
* Работнички<br />
* Тутунски комбинат Скопје<br />
* Борискк ТрајковскиМакедонија (Жени)<br />
Женска лига во Македонија не постои повеќе од една деценија. <br />
<br />
Во поединечна конкуренција, секоја година Македонија одбира државен првак. Актуелен државен првак е '''ВикторСашо НиколовскиТрпковски''', играч на „Макпетрол“, а кај девојките, '''БилјанаМери ГијевскаЈанева''' од екипата на „Борис Трајковски“„Македонија“.
 
== Надоврешни врски ==
16

уредувања