Разлика помеѓу преработките на „ФК Шкендија Тетово“

Додадени 23 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
лого = [[Податотека:FK Shkendija 79.gif|100px]]|
целосно име = ФК Шкендија 79 Тетово |
основан = {{Start date and age|1979}} |
терен = [[Градски стадион Тетово]] |
капацитет = 15.000 |