Разлика помеѓу преработките на „Вуелта а Еспања 2013 - етапа 1 до етапа 11“

с
нема опис на уредувањето
с
[[Податотека:Vuelta2013.jpg|мини|РутатаМаршрутата на Вуелта а Еспања 2013]]
[[Вуелта а Еспања 2013]] започнала на 24 август, а етапата 11 се случила на 4 септември. Изданието во 2013 започнало со [[екипен хронометар]], каде сите членови на екипата започнале заедно и се бореле за подобро време на крајот, а веќе на втората етапа се одржала првата планинска етапа. На единаесеттата етапа, по првиот ден за одмор, се одржал единствениот индивидуален хронометар на трката.
 
|-
| 5
| {{атлетзнаме|[[Андриј ХривкоГривко]]|УКР}}
| {{ct|AST|2013}}
|align=right| + 0"