Разлика помеѓу преработките на „Стив Возњак“

Додадени 120 бајти ,  пред 7 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:)
с (Bot: Migrating 54 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q483382 (translate me))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
* [http://www.woz.org woz.org] Официјалниот веб портал на Возниак
 
[[CategoryКатегорија:Американски компјутерски бизнисмени]]
[[CategoryКатегорија:Американски компјутерски програмери]]
[[CategoryКатегорија:Американски компјутерски научници]]
[[CategoryКатегорија:Американски инженери]]
[[CategoryКатегорија:Американски пронаоѓачи]]
[[CategoryКатегорија:Фамилија Apple II]]
[[CategoryКатегорија:Компјутерски дизајнери]]
[[CategoryКатегорија:Компјутерски пионери]]
[[CategoryКатегорија:Вработени во Apple Inc.]]
[[CategoryКатегорија:Американци со Полско потекло]]