Разлика помеѓу преработките на „Негидалци“

Додадени 12 бајти ,  пред 7 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:)
с (Bot: Migrating 15 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1361998 (translate me))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
* [[Нанајци]]
 
[[CategoryКатегорија:Тунгузи]]
 
{{народ-никулец}}