Разлика помеѓу преработките на „Наурски јазик“

Додадени 12 бајти ,  пред 6 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:)
с (Bot: Migrating 43 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q13307 (translate me))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
{{австронезиски-јазик-никулец}}
 
[[CategoryКатегорија:Микронезиски јазици]]
[[Категорија:Науру]]